صدیقی در شورای فرهنگی اجتماعی، اقامه نماز و امربه معروف سازمان پایانه ها: فرهنگ نماز یک فرهنگ عملی است و از سازوکارهای فرمایشی و دستوری به دور است.

صدیقی در شورای فرهنگی اجتماعی، اقامه نماز و امربه معروف سازمان پایانه ها: فرهنگ نماز یک فرهنگ عملی است و از سازوکارهای فرمایشی و دستوری به دور است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پایانه ها و پارک سوارهای شهرداری تهران، اولین نشست شورای اجتماعی فرهنگی، امر به معروف و اقامه نماز در سال 98 با حضور حجت الاسلام صادق زاده، رئیس مرکز فعالیت های دینی، امیرحسین صدیقی مدیرعامل سازمان پایانه ها و جمعی از معاونان و مدیران، در سالن کنفرانس سازمان پایانه ها برگزار شد.

در این نشست صدیقی ضمن تأکید بر اهمیت و سهم پایانه ها در حمل و نقل جاده ای گفت : پایانه های تهران از نقاط متراکم جمعیتی در سطح کشور است که سالانه شاهد رفت و آمد بیش از 33 میلیون مسافر در آن ها هستیم، که البته به این جمعیت، خیل مستقبلین، بدرقه کنندگان و سایر مراجعانی که برای دریافت خدمات مختلف به پایانه ها مراجعه می کنند نیز باید افزود.

وی با اشاره به پتانسیل جمعیتی و تفاوت ها و گوناگونی فرهنگی از اقصی نقاط کشور در یک نقطه متمرکز، پایانه های پایتخت را بستر مناسبی برای تولید و ترویج فرهنگ نماز و امر به معروف دانست .

مدیرعامل سازمان پایانه ها با تأکید بر تأثیرگذاری تبلیغات غیر مستقیم و خلاقانه نسبت به تبلیغات مستقیم و معمول تصریح کرد : فرهنگ نماز یک فرهنگ عملی است و از سازوکارهای فرمایشی و دستوری به دور است، ما با عمل خود می بایست این فرهنگ را در میان مردم گسترش دهیم وعاملیت به معروف است که می تواند ابزار مناسبی برای اشاعه امر به معروف در جامعه باشد.

صدیقی ضمن ابراز خرسندی از همکاری های مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران با این سازمان گفت : تجربه نشان داده است برنامه های مختلفی که در مناسبت های ملی و مذهبی در سازمان پایانه ها اجرا شده است، مورد استقبال بسیار مسافران و مراجعان قرار گرفته و امیدواریم با ظرفیت و پتانسل بسیار مناسبی که در سطح پایانه های تهران وجود دارد شاهد تقویت و افزایش همکاری ها و تعاملات مؤثر با مرکز فعالیت های دینی در جهت اشاعه و حفظ شعائر دینی و مذهبی باشیم.

حجت الاسلام صادق زاده، رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران نیز پس از مشاهده گزارش عملکرد سازمان پایانه ها در حوزه های فرهنگی اجتماعی، اقامه نماز و امر به معروف گفت: ما باید کاری کنیم که مردم با خدا رفیق شوند و مهم ترین راه ارتباطی با حضرت حق از طریق اقامه نماز است و حضور این خیل بزرگ نمازگزاران در پایانه های تهران موجب مباهات است. وقتی می بینم در مسجدی در پایانه جنوب به دلیل حضور پرشور نمازگزاران، نماز صبح در 3 مرتبه اقامه می شود، این به معنای قدم برداشتن در مسیر درست است.

رئیس مرکز فعالیت های دینی با تأکید بر اقامه نماز گفت : میان خواندن نماز و برپاداشتن نماز تفاوت است، اقامه نماز یعنی کاری کنیم که دیگران نیز نماز را برپا دارند و این یک رسالت عمومی است بایستی در این راستا به تجهیز، نظافت و پاکیزگی نمازخانه ها و مساجداهتمام ویژه نمود.

حجت الاسلام صادق زاده همچنین با اشاره به در پیش بودن مناسبت های فرخنده دهه کرامت و دهه امامت و ولایت، برپایی جشن های مذهبی در جهت اشاعه شادی در دل های مردم و استفاده از روایات کاربردی در تبلیغات را حائز اهمیت دانست.

این گزارش حاکی است در پایان جلسه احکام اعضای شورا به ایشان ابلاغ و نشست با اقامه نماز ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام صادق زاده به پایان رسید.

 

 
print
1398/4/11
تعداد مشاهده:  227

avt.NavXp