04/17/2014 - پنجشنبه 28 فروردين 1393
پایانه و پارک سوار بیهقی

پایانه و پارک‌سوار بیهقی در مهرماه سال 1370 به دستور شهردار وقت تهران از شرکت نوسازی عباس‌آباد به معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران واگذار شد و در دی ماه همان سال به عنوان پایانه و پارک‌سوار، در اختیار سازمان پایانه‌ها و پارک‌سوارهای شهرداری تهران قرار گرفت.
اين پايانه و پارك‌سوار در 22 بهمن 1370 با مساحتی در حدود 13/5 هکتار و ظرفیت 2000 سلول اتومبیل در شرق میدان آرژانتین تمورد بهره‌برداري قرار گرفت. ابتدا شرکت‌های مسافربری سیر و سفر و سپس دفتر فروش نمایندگی تعاونی‌های 17گانه و شرکت مسافربری همسفر در محل مستقر شدند.

مشخصات پايانه و پارك‌سوار بيهقي                                                                          

مساحت کل پایانه: 13/5هكتار

مساحت فضاي سبز: حدود 15درصد کل فضای پایانه و پارک‌سوار

مساحت ایستگاه اتوبوس‌های شرکت واحد: 5000 مترمربع


این پایانه و پارک‌سوار از شمال به بزرگراه آفریقا، از جنوب به بزرگراه شهید مدرس، از شرق به بزرگراه رسالت و از غرب به میدان آرژانتین منتهی می‌شود.

خدمات پایانه:

در پایانه و پارک‌سوار بیهقی، این امکان برای مسافران فراهم شده است تا با استفاده از خدمات8 شرکت مسافربری به 55 شهر کشور از جمله اصفهان، اهواز، مشهد، رشت، خرم‌آباد، اراک، همدان و تبریز و سه کشور ترکیه، سوریه و عراق سفر کنند.  

 

امکانات رفاهی:

سازمان پایانه‌ها و پارک‌سوارهای شهرداری تهران همواره به دنبال آن بوده است که مسافران و مراجعان به پایانه‌ها و پارک‌سوارها، در کمترین زمان ممکن و بهترین شرایط، با خاطره‌ای خوش و به‌یادماندنی به مقاصد موردنظر خود سفر کنند. از این رو سعی شده است تا امکانات و خدمات مورد نیاز در پایانه‏ها فراهم بوده و مسافران و مراجعان محترم به آنها دسترسی آسان داشته باشند.

امکانات رفاهی که برای مسافران و مراجعان به پایانه بیهقی فراهم شده است، عبارتند از: مسجد، آژانس مسافرتی، اتوماسیون حمل بار، دفتر فروش بلیت شرکت‌ها و تعاونی‌های مسافربری، اتاق مادر و کودک، سالن انتظار مسافران، دستگاه‌های خودپرداز، تلفن‌های همگانی، کتابخانه، خانه سلامت، رستوران، فروشگاه‌های مواد غذایی سرد و گرم، فروشگاه تنقلات، فروشگاه شهروند، خشکشویی، مرکز معاینه فنی، پیک بادپا، سفره‌خانه سنتی، کافی‌شاپ، رمپ ویژه معلولان، ویلچر جهت استفاده معلولان، دستگاه‌های آبسردکن، پارک کودک، پارکینگ، نمایندگی وزارت راه و ترابری، دفتر نمایندگی تاکسیرانی شهر تهران، دفاتر خدمات بیمه، سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب در سالن انتظار مسافر، خوابگاه مجهز رانندگان، ایستگاه پایانه‏ای اتوبوس‌های شرکت واحد، نیمکت‌های سایبان‌دار در محوطه پایانه، خدمات مکانیکی و کارواش.ناصر وهاب زادگان


سوابق تحصیلی:

1- فوق لیسانس عمران- سازه
2- لیسانس عمران


سوابق کاری:

1-معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه 10 و شهرداری منطقه 12
2-معاون فنی و عمرانی سازمان پایانه ها وپارک سوارها – مدیر پایانه و پارک سوار بیهقی

سایر فعالیت ها:

1-مهندس محاسب و مهندس ناظر پایه یک
2-کارشناس رسمی دادگستری (کانون کارشناسان رسمی دادگستری)


تلفن: 7-88543856

نمابر:
88506601

تلفن: 88543856
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای سازمان پایانه ها و پارک سوارهای شهرداری تهران محفوظ می باشد.