پایانه جنوب
خدمات و امکانات رفاهی
اتاق مادر و کودک
اين اتاق در سالن روبه‌روی تعاونی 15، به‌صورت مستمر در طول روز، آماده ارائه خدمات به مادران و کودکان آنان است.
نمازخانه
نمازخانه در محوطه پایانه، روبه‌روی شرکت تعاونی 12 و جنب زیرگذر مترو واقع شده و نماز جماعت در سه وقت (صبح، ظهروعصر، مغرب و عشاء) به‌صورت جماعت در نمازخانه برای نمازگزاران برگزار می‌شود.
تلفن گويا
این پایانه با 9 خط آماده پاسخگويی به مسافران محترم است. 9-55185501
درمانگاه و اورژانس
درمانگاه و اورژانس پایانه مسافري جنوب، در محوطه پایانه با تجهیز همه امکانات پزشکی، همواره آماده خدمات‌دهی به مسافران و مراجعه‌كنندگان است.
جايگاه سوخت
با توجه به بازسازی جایگاه سوخت، این پایانه اقدام به استقرار و نصب چهار کانکس سوخت براي سوخت‌گیری اتوبوس‌های مسافربری، تعاونی‌ها و شرکت‌های مسافربری كرده که به‌صورت شبانه‌روزی فعال هستند.
خوابگاه رانندگان:
خوابگاه در محوطه پایانه، جنب ایستگاه قم واقع شده است. این مکان مجهز به سرویس بهداشتی و حمام مستقل و بیش از 50 تختخواب به‌صورت شبانه‌روزی آماده سرویس‌دهی به رانندگان تعاونی‌ها و شرکت‌های مسافربری است.
کلانتری 208
نيروي انتظامي با استقرار در پايانه، در قسمت‌های مختلف پلیسی و امنیتی پایانه، در حال انجام وظیفه است.
كارواش
کارواش و باس‌واش پایانه، به‌صورت شبانه‌روزی در محوطه پایانه، آماده سرویس‌دهی به اتوبوس‌های تعاونی‌ها و شرکت‌های مسافربری است.
پاركينگ
پاركينگ با ظرفیت بیش از 750خودرو در دو قسمت پایانه فعال است.
خودپرداز
هفت دستگاه خودپرداز بانک اقتصاد نوین و بانک شهر براي دسترسي آسان مسافران و مراجعه‌كنندگان در پایانه نصب شده است.
ساير خدمات
خدمات بانک شهر، سرویس‌های بهداشتی مردانه و زنانه، آبخوری‌ها در سالن و محوطه پایانه، ارائه غذاهای گرم‌وسرد و...، از ديگر خدمات پايانه مسافري جنوب به شهروندان است. بعلاوه این پایانه، پارکینگ اتوبوس‌های بین‌شهری و غرفه‌های خدماتی از جمله کارواش اتوماتیک اتوبوس‌ها و مکانیکی را در خود جاي داده است. جایگاه سوخت‌گیری گازوئیل، خشکشويی، فروشگاه لوازم یدکی، سفره‌خانه سنتی، کافی‌شاپ درمانگاه، نمازخانه بزرگ و 2500مترمربع فضای سبز محوطه، از دیگر امکانات خارج از سالن اصلی پايانه مسافري جنوب محسوب مي‌شود.